Studio

Kadler to podwarszawskie Studio Projektowe specjalizujące się w projektowaniu szerokiej palety produktów wzornictwa przemysłowego i transportu. Założone przez absolwenta niemieckiej szkoły projektowej Hochschule Pforzheim – Romana Kadler – kolekcjonującego swoje doświadczenie w takich studiach projektowych jak Pininfarina czy GM Design Europe.

Nie ograniczamy się do żadnej konkretnej branży produktowej. Wręcz odwrotnie, im większa różnorodność projektowanych obiektów, tym większa przyjemność dla nas. Najbardziej interesuje nas współpraca przy pełnym procesie projektowym, od założeń koncepcyjnych, przez wykonanie modeli po wdrożenie do produkcji.

Podstawą naszego myślenia o produkcie są 3 proste zwroty: minimalizm, funkcjonalność i estetyka. Wychodzimy z założenia, że idealnie zaprojektowany produkt wyzbyty jest wszelkich niepotrzebnych elementów, również estetycznych, posiada maksymalną funkcjonalność i jest atrakcyjny estetycznie. Dodatkowymi walorami ważnymi dla nas w procesie projektowania jest wprowadzanie innowacyjnych rozwiązań, utrzymanie maksymalnej jakości wykonania oraz dbanie o to, by wykonanie, użytkowanie i utylizacja obiektów była jak najmniej szkodliwa dla środowiska.

ZAKRES USŁUG

Jesteśmy w stanie przeprowadzić pełen proces projektowy od opracowania założeń koncepcyjnych , przez stworzenie szkiców i wizualizacji 2d, po model CAD klasy A i wdrożenie produktu do produkcji i sprzedaży, włącznie z obsługą graficzną i marketingową. Preferujemy te projekty, w których mamy możliwość towarzyszenia klientowi przez cały proces projektowy, od pierwszej idei do końcowego produktu na rynku.

Research

Przegląd rynku, analiza grupy docelowej, przegląd produktów konkurencyjnych i dostępnych rozwiązań.

PROJEKTOWANIE KONCEPCYJNE

Ustalenie głównych założeń estetycznych i funkcjonalnych produktu, opracowanie wstępnych projektów.

PROJEKTY

Wykonanie projektu, przedstawienie go w postaci wizualizacji odręcznych i komputerowych.

PROTOTYP WIRTUALNY

Wykonanie modelu CAD o powierzchniach klasy A, umożliwiającego wdrożenie do produkcji.

PROTOTYP RZECZYWISTY

Budowa rzeczywistego prototypu stylistycznego lub funkcjonalnego, umożliwiającego sprawdzenie ergonomii i estetyki.

PRODUKCJA

Asysta przy wdrożeniu produkcji, pośrednictwo lub podwykonawstwo.